Göynük Hakkında

Göynük; Antalya’nın Kemer ilçesine 7 km uzaklıkta bulunan ve Antalya’nın turizm bölgesinin tam ortasında, deniz, doğa ve kültürle çevrili, ortalama 400 km’lik karayolu üzerinde yer almaktadır. İki bölüme ayrılan kasabanın ana kısmı, otoyolun dağ cephesinde yer alırken, oteller ve alışveriş merkezleri deniz kıyısındaki sahil şeridinde yer almaktadır. Bir tarafta ince kumlu plajı ve diğer tarafta muhteşem bir dağ panoramasıyla Göynük, ana yol ile Olimpos Milli Parkı Torosları’nın alçak etekleri arasında yer alır. Yaz aylarında Türkiye’nin Akdeniz sahilinde bulunan eski bir balıkçı köyü olan bu kasaba, 300 yüz gün boyunca güneşin kullanıldığı muhteşem bir çevreye sahip modern küçük bir kasabaya dönüşüyor.

Antalya şehir merkezine 30 km, Antalya Havalimanı’na ise 45 dakika mesafededir. Toplu taşıma araçları da uygun bir ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Nefes kesen doğal güzelliğine ve atmosferine ek olarak Göynük, su sporlarından, binicilik ve paintballa kadar sınırsız eğlence, spor, kültür ve macera çeşitliliği sunuyor. Ayrıca; Göynük Kanyonu’ndaki tarihi Likya Yolu’nda farklı gezi ve yürüyüş olanakları da mevcuttur. Yakınlarda bulunan antik Olympos ve Phaselis kentleri gibi görülmeye değer yerlerdendir.

Tahtalı Dağı’nın teleferiği ile akıllarda kalan bir aktivite yaşarken, çok farklı ve muhteşem bir deneyime de sahip olursunuz. Sabah saatleri eşsiz mavilikteki Akdeniz’e karşı, muhteşem kuma sahip plajlarda güneşlenmenin keyfini çıkarırken, 2365 metrelik yükseklikte bulunan karlı bir dağın zirvesinin hoş serinliği eşliğinde öğleden sonraları zaman geçirebilirsiniz.